pgadmin3 - en to hr translation catalogue (880 entries)

en: 
    Cancelled.
hr: 
    Prekinuto.

en: 
    Retrieve all rows anyway?
hr: 
    Ipak dohvatiti sve retke?

en:  Connection broken.
hr: Veza prekinuta.

en:  Done.
hr: Gotovo.

en:  Failed.
hr:  Neuspjelo.

en:  current
hr:  trenutno

en:  dependencies
hr:  ovisnosti

en:  dependents
hr:  ovisi

en:  properties
hr:  svojstva

en:  statistics
hr:  statistike

en: %.2f secs
hr: %.2f sekundi

en: %d rows retrieved.
hr: %d redaka dohvaćeno.

en: %d rows.
hr: %d redaka.

en: %ld  rows not retrieved.
hr: %ld  redaka nije dohvaćeno.

en: %ld of %ld rows
hr: %ld od %ld redaka

en: %ld rows retrieved.
hr: %ld redaka dohvaćeno.

en: &About
hr: &O programu

en: &About...
hr: &O programu

en: &Add
hr: &Dodaj

en: &Add %s to query
hr: &Dodaj %s u upit

en: &Add Server...
hr: &Dodaj Server...

en: &Add Table/View...
hr: &Dodaj Tablicu/Pogled...

en: &Apply
hr: &Primjeni

en: &Bugreport
hr: &Izvještaj o grešci

en: &Cancel
hr: &Odustani

en: &Cancel	Alt-Break
hr: &Prekini	Alt-Break

en: &Close
hr: &Zatvori

en: &Close Table/View
hr: &Zatvori Tablicu/Pogled

en: &Connect
hr: &Uspostavi vezu

en: &Connect...
hr: &Uspostavi vezu

en: &Copy
hr: &Kopiraj

en: &Copy	Ctrl-C
hr: &Kopiraj	Ctrl-C

en: &Create
hr: &Načini

en: &Create...
hr: &Napravi...

en: &DDL report
hr: &DDL izvještaj

en: &Debug (not recommended for normal use)
hr: &Debug (nije preporučeno za normalnu upotrebu)

en: &Default
hr: &Pretpostavljeno

en: &Delete
hr: &Obriši

en: &Delete/Drop
hr: &Obriši/Ukloni

en: &Delete/Drop	Del
hr: &Obriši/Ukloni	Del

en: &Deselect All
hr: &Poništi izbor

en: &Disconnect
hr: &Prekini vezu

en: &Display
hr: &Prikaz

en: &Edit
hr: &Ispravak

en: &Errors only
hr: &Samo greške

en: &Execute
hr: &Izvrši

en: &Execute	F5
hr: &Izvrši	F5

en: &Export
hr: &Izvezi

en: &Export...
hr: &Izvezi...

en: &FAQ
hr: &Pitanja

en: &Favourites
hr: &Favoriti

en: &File
hr: &Datoteka

en: &Find
hr: &Pronađi

en: &Find	Ctrl-F
hr: &Pronađi	Ctrl-F

en: &Help
hr: &Pomoć

en: &Help...
hr: &Pomoć...

en: &Join To...
hr: &Pridruži ...

en: &Maintenance
hr: &Održavanje

en: &No
hr: &Ne

en: &No logging
hr: &Bez loga

en: &Open...
hr: &Otvori

en: &Open...	Ctrl-O
hr: &Otvori...	Ctrl-O

en: &Options...
hr: &Opcije...

en: &Paste
hr: &Zalijepi

en: &Paste	Ctrl-V
hr: &Nalijepi	Ctrl-V

en: &Plugins
hr: &Umetci

en: &PostgreSQL Help
hr: &PostgreSQL pomoć

en: &Properties
hr: &Svojstva

en: &Query
hr: &Upit

en: &Query Analyzer
hr: &Analizator upita

en: &Query Builder
hr: &Graditelj upita

en: &Query tool
hr: &Alat upita

en: &Recent files
hr: &Nedavno otvarane datoteke

en: &Redo	Ctrl-Y
hr: &Ponovi	Ctrl-Y

en: &Remove
hr: &Ukloni

en: &Replace
hr: &Zamijeni

en: &Reports
hr: &Izvještaji

en: &Run now
hr: &Pokreni sada

en: &SQL Help	F1
hr: &SQL pomoć	F1

en: &Save
hr: &Spremi

en: &Save	Ctrl-S
hr: &Spremi	Ctrl-S

en: &Save definition...
hr: &Spremi definiciju

en: &Server Status
hr: &Status servera

en: &System objects
hr: &Sistemski objekti

en: &Tip of the day...
hr: &Savjet dana

en: &Tool bar
hr: &Alatna traka

en: &Tools
hr: &Alati

en: &Undo	Ctrl-Z
hr: &Korak natrag	Ctrl-Z

en: &View
hr: &Pogled

en: &Yes
hr: &Da

en: '%s' is not a valid identifier. It must start with A-Z or a-z or _ and can contain A-Z and a-z and 0-9 and _.
hr: '%s' nije ispravan identifikator. Mora počinjati sa A-Z ili a-z ili _ i može sadržavati A-Z i a-z i 0-9 i _.

en: (binary compatible)
hr: (binarno kompatibilno)

en: -- Executing query:
hr: -- Izvršavam upit:

en: -- definition incomplete
hr: -- definicija nekompletna.

en: -- nothing to change
hr: -- ništa za izmjenu

en: -p <password>
hr: -p <lozinka>

en: 0 Secs
hr: 0 sekundi

en: 1 hour
hr: 1 sat

en: 1 minute
hr: 1 minuta

en: 1 second
hr: 1 sekunda

en: 10 minutes
hr: 10 minuta

en: 10 seconds
hr: 10 sekundi

en: 100 rows
hr: 100 redaka

en: 1000 rows
hr: 1000 redaka

en: 10th
hr: 10-ti

en: 11th
hr: 11-ti

en: 12th
hr: 12-ti

en: 13th
hr: 13-ti

en: 14th
hr: 14-ti

en: 15th
hr: 15-ti

en: 16th
hr: 16-ti

en: 17th
hr: 17-ti

en: 18th
hr: 18-ti

en: 19th
hr: 19-ti

en: 1st
hr: 1-i

en: 20th
hr: 20-ti

en: 21st
hr: 21-i

en: 22nd
hr: 22-i

en: 23rd
hr: 23-i

en: 24th
hr: 24-ti

en: 25th
hr: 25-ti

en: 26th
hr: 26-ti

en: 27th
hr: 27-i

en: 28th
hr: 28-i

en: 29th
hr: 29-ti

en: 2nd
hr: 2-i

en: 30 minutes
hr: 30 minuta

en: 30 seconds
hr: 30 sekundi

en: 30th
hr: 30-ti

en: 31st
hr: 31-i

en: 3rd
hr: 3-i

en: 4th
hr: 4-ti

en: 5 minutes
hr: 5 minuta

en: 5 seconds
hr: 5 sekundi

en: 500 rows
hr: 500 redaka

en: 5th
hr: 5-ti

en: 6th
hr: 6-ti

en: 7th
hr: 7-i

en: 8th
hr: 8-i

en: 9th
hr: 9-ti

en: : Notebook not found.
    Prepare to crash!
hr: : 'Notebook' nije pronađen.
    Pripremi se za rušenje!

en: <Binary data>
hr: <Binarni podaci>

en: <any>
hr: <bilo koje>

en: <binary data>
hr: <binarni podaci>

en: <empty string>
hr: <prazan niz>

en: <html><body>Loading %s</body></html>
hr: <html><body>Učitavanje %s</body></html>

en: <new connection>
hr: <nova veza>

en: <new sequence>
hr: <novi slijed>

en: <no primary key>
hr: <nema primarnog ključa>

en: A fatal error has occured:
hr: Došlo je do fatalne greške:

en: Aborted
hr: Prekinuto

en: Accept the current settings and close the dialogue.
hr: Prihvati tekuće postavke i zatvori dijalog.

en: Access method
hr: Metoda za pristup

en: Account expires
hr: Korisnički račun ističe

en: Action
hr: Akcija

en: Active
hr: Aktivno

en: Activity
hr: Aktivnost

en: Add
hr: Dodaj

en: Add Server
hr: Dodaj Server

en: Add Tables/Views
hr: Dodaj Tablicu/Pogled

en: Add a connection to a server.
hr: Dodaj vezu sa serverom.

en: Add a new Check Constraint.
hr: Dodaj novu Provjeru ograničenja.

en: Add a new Column.
hr: Dodaj novi stupac.

en: Add a new Foreign Key.
hr: Dodaj novi Vanjski ključ.

en: Add a new Index.
hr: Dodaj novi Indeks.

en: Add a new Trigger.
hr: Dodaj novi Okidač.

en: Add a new Unique Constraint.
hr: Dodaj novo Ograničenje za unikatnost.

en: Add a table or view to the datagram.
hr: Dodaj tablicu ili pogled u datagram.

en: Add all columns
hr: Dodaj sve stupce

en: Add exception
hr: Dodaj iznimku

en: Add favourite
hr: Dodaj favorita

en: Add favourite...
hr: Dodaj favorita...

en: Add server
hr: Dodaj poslužitelj

en: Add/Change
hr: Novi/Izmjena

en: Address
hr: Adresa

en: Aggregate
hr: Agregat

en: Aggregates
hr: Agregati

en: Alignment
hr: Poravnanje

en: All
hr: Sve

en: Allow connections?
hr: Dozvoliti veze ?

en: An error has occured:
hr: Dogodila se greška:

en: Analyze
hr: Analiziraj

en: Are you sure you wish to drop %s %s?
hr: Jeste li sigurni da želite ukloniti  %s %s?

en: Argument count
hr: Broj argumenata

en: Argument name
hr: Naziv argumenta

en: Arguments
hr: Argumenti

en: August
hr: Kolovoz

en: Back
hr: Natrag

en: Back to previous page.
hr: Natrag na prethodnu stranicu.

en: Base type
hr: Osnovni tip.

en: Body
hr: Tijelo

en: Browse for a logfile.
hr: Traži log datoteku.

en: C&hange password...
hr: &Promjena lozinke...

en: C&lear window
hr: P&očisti prozor

en: CSV files (*.csv)|*.csv|Data files (*.dat)|*.dat|All files (*.*)|*.*
hr: CSV datoteke (*.csv)|*.csv|Datoteke podataka(*.dat)|*.dat|Sve datoteke (*.*)|*.*

en: Cache
hr: Cache-irati

en: Can't add another column to the query.
hr: Ne mogu dodati još jedan stupac u upit.

en: Cancel
hr: Odustani

en: Cancel any changes and close the dialogue.
hr: Odustani od svih promjena i zatvori dijalog.

en: Cancel query
hr: Prekini upit

en: Cancel query?
hr: Otkaži upit?

en: Cancelled
hr: Prekinuto

en: Cancelling.
hr: Prekidam.

en: Cannot drop system %s %s.
hr: Ne mogu ukloniti sistem %s %s.

en: Cannot initialise the networking subsystem!
hr: Ne mogu inicijalizirati mrežni podsustav!

en: Cannot open the logfile!
hr: Ne mogu otvoriti log datoteku!

en: Cast
hr: Dodjela tipa

en: Casts
hr: Dodjele tipova

en: Catalog
hr: Katalog

en: Catalogs
hr: Katalozi

en: Category
hr: Kategorija

en: Change
hr: Promijeni

en: Change Password
hr: Promijeni lozinku

en: Change your password.
hr: Promijeni svoju lozinku

en: Changing the 'Show System Objects' option will cause all connections to be closed, and the treeview to be rebuilt.
    
    Are you sure you wish to continue?
hr: Mijenjanje opcije 'Sistemski objekti' uzrokovat će zatvaranje svih veza, i ponovnu izgradnju stabla menija.
    
    Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Character type
hr: Vrsta znaka

en: Character:
hr: Znak:

en: Check
hr: Provjera

en: Check all
hr: Provjeri sve

en: Check for unbalanced single quote marks in the condition for row #%d.
hr: Provjeri nezatvorene jednostruke navodnike u uvjetu za redak #%d..

en: Child columns
hr: Podstupci

en: Choose the operator for comparison.
hr: Izaberite operator za uspoređivanje.

en: Clear
hr: Očisti

en: Clear edit window
hr: Počisti prozor editora

en: Clear history
hr: Počisti povijest

en: Clear history window.
hr: Počisti prozor povijesti

en: Clear window
hr: Počisti prozor

en: Client
hr: Klijent

en: Close
hr: Zatvori

en: Close the dialog
hr: Zatvori prozor

en: Close this Window.
hr: Zatvori ovaj prozor.

en: Close this window.
hr: Zatvori ovaj prozor.

en: Clustered?
hr: Klasteriran ?

en: Cmd number
hr: Broj naredbe

en: Code
hr: Kod

en: Colour
hr: Boja

en: Column
hr: Stupac

en: Column name
hr: Ime stupca

en: Column names
hr: Imena stupaca

en: Column not found in pgSet:
hr: Stupac nije pronađen u pgSet-u.

en: Column separator
hr: Seperator kolone

en: Columns
hr: Stupci

en: Comment
hr: Komentar

en: Commutator
hr: Komutator

en: Composite
hr: Kompozitni

en: Condition
hr: Uvjet

en: Confirm Password
hr: Potvrdi lozinku

en: Confirm object deletion?
hr: Potvrdi brisanje objekta ?

en: Connect to a Server
hr: Uspostavi vezu sa Serverom

en: Connect to the selected server.
hr: Uspostavi vezu sa odabranim serverom.

en: Connected
hr: Veza uspostavljena

en: Connected?
hr: Veza uspostavljena?

en: Constraint
hr: Ograničenje

en: Constraint name
hr: Naziv Ograničenja

en: Constraints
hr: Ograničenja

en: Context
hr: Kontekst

en: Continue
hr: Nastavi

en: Continue?
hr: Nastaviti ?

en: Conversion
hr: Konverzija

en: Conversions
hr: Konverzije

en: Copied
hr: Kopiran

en: Copy
hr: Kopiraj

en: Copy SQL from main form to SQL dialogue
hr: Kopiraj SQL iz glavne forme u SQL dijalog

en: Copy selected text to clipboard
hr: Kopiraj odabrani tekst u 'clipboard'

en: Correlation
hr: Korelacija

en: Could not resolve hostname %s
hr: Ne mogu naći ime hosta %s

en: Couldn't create a connection dialogue!
hr: Ne mogu kreirati dijalog  za vezu sa serverom!

en: Couldn't create a connection object!
hr: Ne mogu kreirati objekt  za vezu sa serverom!

en: Couldn't create a pgSet object!
hr: Ne mogu kreirati pgSet objekt!

en: Couldn't create the main window!
hr: Ne mogu kreirati glavni prozor!

en: Couldn't create the splash screen!
hr: Ne mogu kreirati 'splash' prozor!

en: Couldn't open a tips.txt file!
hr: Otvaranje datoteke tips.txt nije uspjelo!

en: Count rows if estimated less than
hr: Procjena broja redaka manja od

en: Counting rows
hr: Brojim retke

en: Create
hr: Načini

en: Create a Primary Key.
hr: Načinij primarni ključ.

en: Create a new Aggregate.
hr: Načini novi agregat.

en: Create a new Cast.
hr: Načini novu Dodjelu tip.

en: Create a new Conversion.
hr: Načini novu konverziju.

en: Create a new Database.
hr: Načini novu Bazu podataka.

en: Create a new Domain.
hr: Načini novu Domenu.

en: Create a new Function.
hr: Načini novu Funkciju.

en: Create a new Group.
hr: Načini novu Grupu.

en: Create a new Language.
hr: Načini novi Jezik.

en: Create a new Operator Class.
hr: Načini novu Klasu operatora.

en: Create a new Operator.
hr: Načini novi Operator.

en: Create a new Rule.
hr: Načini novo Pravilo.

en: Create a new Schema.
hr: Načini novu Šemu.

en: Create a new Sequence.
hr: Načini novu Sekvenciju.

en: Create a new Server connection.
hr: Načini novu Vezu sa serverom.

en: Create a new Table.
hr: Načini novu Tablicu.

en: Create a new Trigger Function.
hr: Načini novu funkciju Okidača.

en: Create a new Type.
hr: Načini novi Tip.

en: Create a new User.
hr: Načinij novog Korisnika.

en: Create a new View.
hr: Načini Pogled.

en: Create a new object of the same type as the selected object.
hr: Načini novi objekt istog tipa kao i odabrani objekt.

en: Create a new object.
hr: Načini novi objekt.

en: Create databases?
hr: Načiniti Bazu podataka?

en: Created
hr: Napravljeno

en: Criteria
hr: Kriterij

en: Cu&t	Ctrl-X
hr: &Isijeci	Ctrl-X

en: Current Password
hr: Važeća lozinka

en: Current value
hr: Trenutna vrijednost

en: Cut
hr: Izreži

en: Cut selected text to clipboard
hr: Izreži obavrani tekst u 'clipboard'

en: Cycled
hr: Cikličan

en: DESC
hr: OPIS

en: Data
hr: Podaci

en: Data Output
hr: Podaci

en: Data retrieval runtime:
hr: Vrijeme dohvaćanja podataka:

en: Data type
hr: Tip podatka

en: Database
hr: Baza podataka

en: Database Status
hr: Status Baze podataka

en: Databases
hr: Baze podataka

en: Datatype
hr: Vrsta podataka

en: Date
hr: Datum

en: Days
hr: Dani

en: December
hr: Prosinac

en: Default
hr: Predpostavljeno

en: Default value
hr: Predpost. vrijed.

en: Default?
hr: Predpostavljeno?

en: Deferrable
hr: Odgodivo

en: Deferrable?
hr: Odgodivo?

en: Deferred
hr: Odgođeno

en: Definition
hr: Definicija

en: Delete
hr: &Obriši

en: Delete selected lines.
hr: Obriši izabrane linije.

en: Delete/Drop the selected object.
hr: Obriši/Ukloni odabrani objekt.

en: Delimiter
hr: Separator

en: Description
hr: Opis

en: Design
hr: Dizajn

en: Dimensions
hr: Dimenzije

en: Direction
hr: Smjer

en: Disconnec&t
hr: &Prekini vezu

en: Disconnect from the selected server.
hr: Prekini vezu sa odabranim serverom.

en: Display
hr: Prikaz

en: Display help on PostgreSQL database system.
hr: Prikaži pomoć za PostgreSQL.

en: Display help on SQL commands.
hr: Prikaži pomoć za SQL naredbe.

en: Display/edit the properties of the selected object.
hr: Prilkaži/ispravi svojstva odabranog objekta.

en: Displays the current database status.
hr: Prikaži trenutni status baze podataka.

en: Do instead
hr: Napravi umjesto

en: Do instead?
hr: Napravi umjesto?

en: Do not prompt for unsaved files on exit
hr: Izađi bez obavjesti o nespremljnim datotekama.

en: Do you want to save changes?
hr: Želite li spremiti izmjene?

en: Domain
hr: Domena

en: Domains
hr: Domene

en: Done
hr: Gotovo

en: Done.
hr: Gotovo.

en: Double right-handed joins are not allowed.
hr: Dvostruke 'desne veze' nisu dopuštene.

en: Drop
hr: Ukloni

en: Drop %s?
hr: Ukloni %s ?

en: Drop the currently selected object.
hr: Ukloni odabrani objekt.

en: Duration
hr: Trajanje

en: E&xit
hr: &Izlaz

en: E&xit	Alt-F4
hr: I&zlaz	Alt-F4

en: E&xplain
hr: &Objasni

en: E&xplain	F7
hr: &Objasni	F7

en: ERROR:
hr: GREŠKA:

en: ERROR: %s
hr: GREŠKA: %s

en: Empty Pages
hr: Prazne stranice

en: Enabled
hr: Omogućeno

en: Enabled?
hr: Aktivan?

en: Encoding
hr: Enkodiranje

en: Encryption
hr: Kriptiranje

en: End
hr: Kraj

en: End date
hr: Završni datum

en: Enter a description of this database connection.
hr: Unesi opis za ovu vezu sa serverom.

en: Enter a filename to write application logs to.
hr: Unesi ime datoteke u koju će biti zapisivan log.

en: Enter new name
hr: Unesite novo ime

en: Enter the hostname or IP address of the server to connect to.
hr: Unesi ime ili IP adresu servera.

en: Enter the name of the database on the server to use to make the initial connection. Normally this will be template1.
hr: Unesi ime baze podataka za prvotno spajanje. Uobičajeno je da to bude 'template1'.

en: Enter the password to use when connecting to the server.
hr: Unesi lozinku za spajanje na server.

en: Enter the path or URL to the PostgreSQL documentation
hr: Unesi stazu ili URL za PostgreSQL dokumentaciju.

en: Enter the port number that the server is listening on.
hr: Unesite port na kojem server sluša.

en: Enter the username to use when connecting to the server.
hr: Unesite korisničko ime za spajanje na server.

en: Enumeration
hr: Nabrajanje

en: Error
hr: Greška

en: Error connecting to the server: %s
hr: Greška kod uspostavljanja veze sa serverom: %s

en: Error!
hr: Greška!

en: Error: No table or no column
hr: Greška:Nema tablice ili stupca

en: Errors and N&otices
hr: Greške i &Obavijesti

en: Errors, Notices, &SQL
hr: Greške Obavijesti i &SQL

en: Event
hr: Događaj

en: Event No
hr: Događaj broj

en: Events
hr: Događaji

en: Every day
hr: Svaki dan

en: Every hour
hr: Svaki sat

en: Every minute
hr: Svake minute

en: Every month
hr: Svaki mjesec

en: Exceptions
hr: Iznimke

en: Execute
hr: Izvrši

en: Execute arbitrary SQL queries.
hr: Izvrši proizvoljne SQL upite.

en: Execute query
hr: Izvrši upit

en: Exit query window
hr: Izlaz iz prozora za upite

en: Explain
hr: Objasni

en: Explain &options
hr: Opcije vezane za &objašnjenje

en: Explain analyse query
hr: Objasni i analiziraj upit

en: Explain query
hr: Objasni upit

en: Explain verbose query
hr: Objasni upit opširno

en: Export data to file
hr: Izvezi podatke u datoteku

en: Expression
hr: Izraz

en: Expression Error
hr: Greška u izrazu

en: External
hr: Vanjski

en: Failed to open file %s.
hr: Neuspjelo otvaranje datoteke %s.

en: Failed to write to the output file: %s
hr: Neuspjelo pisanje u izlaznu datoteku: %s

en: Favourites
hr: Favoriti

en: February
hr: Veljača

en: File cannot be opened with this format.
    Please chose another format.
hr: Datoteka ne može biti otvorena sa ovim formatom.
    Izaberite drugi format.

en: Filename
hr: Ime datoteke

en: Final function
hr: Finalna funkcija

en: Final type
hr: Finalni tip

en: Find
hr: Pronađi

en: Find text
hr: Pronađi tekst

en: Fires
hr: Okida

en: For each
hr: Za svaki

en: For type
hr: Za tip

en: Foreign Key
hr: Vanjski ključ

en: Foreign key?
hr: Vanjski ključ?

en: Forward
hr: Naprijed

en: Forward to next page.
hr: Naprijed na sljedeću stranicu.

en: Free Space
hr: Prazan prostor

en: Frequently asked questions about pgAdmin III.
hr: Često postavljana pitanja o pgAdmin III.

en: Frequently asked questions.
hr: Često postavljana pitanja.

en: Friday
hr: Petak

en: From
hr: Od

en: Function
hr: Funkcija

en: Functions
hr: Funkcije

en: General
hr: Općenito

en: Greater than operator
hr: Operator 'veći od'

en: Group
hr: Grupa

en: Group ID
hr: ID grupe

en: Group/User
hr: Grupe/Korisnici

en: Groups
hr: Grupe

en: Handler
hr: Rukovatelj

en: Has OIDs
hr: Ima OID-e

en: Has OIDs?
hr: Ima OID-e?

en: Help
hr: &Pomoć

en: History
hr: Povijest

en: Hostname
hr: Ime hosta

en: Hostname/IP Address
hr: Ime hosta / IP Adresa

en: Hours
hr: Sati

en: How to send a bugreport to the pgAdmin Development Team.
hr: Kako poslati izvještaj o grešci pgAdmin razvojnom timu.

en: Huh?
hr: Molim?

en: Implementation
hr: Implementacija

en: Implicit
hr: Implicitno

en: Incorrect password!
hr: Neispravna lozinka!

en: Increment
hr: Korak

en: Index
hr: Indeks

en: Indexes
hr: Indeksi

en: Inherited
hr: Naslijeđene

en: Inherited from table %s
hr: Naslijeđeno od  tablice %s

en: Inherited tables
hr: Naslijeđene tablice

en: Inherited tables count
hr: Broj naslijeđenih tablica

en: Inherits from tables
hr: Naslijeđuje od tablica

en: Inherits tables
hr: Naslijeđuje tablice

en: Initial Database
hr: Inicijalna baza

en: Initial condition
hr: Inicijalni uvjet

en: Initial database
hr: Inicijalna baza

en: Initially?
hr: Inicijalno?

en: Input function
hr: Ulazna funkcija

en: Input type
hr: Ulazni tip

en: Internal length
hr: Interna dužina

en: January
hr: Siječanj

en: Job
hr: Posao

en: Jobs
hr: Poslovi

en: Join
hr: Veza

en: Join Type
hr: Vrsta veze

en: Join function
hr: Funkcija udruživanja

en: June
hr: Lipanj

en: Key
hr: Ključ

en: Kind
hr: Vrsta

en: Language
hr: Jezik

en: Languages
hr: Jezici

en: Last system OID
hr: Poslijednji sistemski OID

en: Left Sort operator
hr: Lijevi operator sortiranja

en: Left Table Columns
hr: Stupci lijeve tablice

en: Left sort op
hr: Lijevi sort operator

en: Left type
hr: Lijevi tip

en: Length
hr: Dužina

en: Less Than operator
hr: Operator 'manji od'

en: Limit exceeded
hr: Premašeno ograničenje

en: Link symbol
hr: Simbol za link

en: Local
hr: Lokal

en: Local charset
hr: Lokalni karakter set

en: Local column
hr: Lokalni stupac

en: Log Level
hr: Nivo logiranja

en: Log files (*.log)|*.log|All files (*.*)|*.*
hr: Log datoteke (*.log)|*.log|Sve datoteke (*.*)|*.*

en: Logfile (%ID will be replaced with the Process ID)
hr: Log datoteka (%ID biti će zamjenjena sa ID procesa)

en: Logging
hr: Prijava

en: Max. characters per column
hr: Max. broj znakova po stupcu

en: Maximum
hr: Maksimum

en: Maximum rows to retrieve
hr: Maksimalni broj redaka za dohvatiti

en: Maximums rows to retrieve into output window; 0 = unlimited
hr: Maksimalni broj redaka za dohvatiti u ulazno/izlazni prozor, 0 = neograničeno

en: May
hr: Svibanj

en: Member
hr: Član

en: Member count
hr: Broj članova

en: Member name
hr: Ime člana

en: Member of
hr: Član od

en: Members
hr: Članovi

en: Messages
hr: Poruke

en: Minutes
hr: Minute

en: Moved
hr: Preseljeno

en: Multiple Column Joins
hr: Veze po više stupaca

en: Name
hr: Naziv

en: New &Object
hr: Novi &Objekt

en: New Aggregate
hr: Novi Agregat

en: New Cast
hr: Nova Dodjela tipa

en: New Check Constraint
hr: Nova Provjera ograničenja

en: New Column
hr: Novi stupac

en: New Conversion
hr: Nova konverzija

en: New Database
hr: Nova Baza podataka

en: New Domain
hr: Nova Domena

en: New Foreign Key
hr: Novi Vanjski ključ

en: New Function
hr: Nova Funkcija

en: New Group
hr: Nova Grupa

en: New Index
hr: Novi Indeks

en: New Language
hr: Novi Jezik

en: New Operator
hr: Novi Operator

en: New Operator Class
hr: Nova Klasa operatora

en: New Password
hr: Nova Lozinka

en: New Primary Key
hr: Novi Primarni ključ

en: New Rule
hr: Novo Pravilo

en: New Schema
hr: Nova Šema

en: New Sequence
hr: Nova Sekvencija

en: New Server
hr: Novi Server

en: New Table
hr: Nova Tablica

en: New Trigger
hr: Novi Okidač

en: New Trigger Function
hr: Nova funkcija Okidača

en: New Type
hr: Novi Tip

en: New Unique Constraint
hr: Novi Ograničenje za unikatnost

en: New User
hr: Novi Korisnik

en: New View
hr: Novi Pogled

en: New length must not be less than old length.
hr: Nova dužina ne može biti manja od stare.

en: New precision must not be less than old precision.
hr: Nova preciznost ne može biti manja od stare.

en: New total digits must not be less than old total digits.
hr: Novi ukupni broj znakova ne može biti manji od starog.

en: No
hr: Ne

en: No Table or view.
hr: Nije Tablica ili Pogled.

en: No limit
hr: Bez ograničenja

en: No properties are available for the current selection
hr: Svojstva nisu raspoloživa za odabrane objekte.

en: No statistics are available for the current selection
hr: Statistika nije raspoloživa za odabrane objekte.

en: None
hr: Ništa

en: Not Member
hr: Nije član

en: Not NULL
hr: Nije NULL

en: Not NULL?
hr: Nije NULL?

en: Not implemented
hr: Nije implementirano

en: Not implemented.
hr: Nije implementirano.

en: Nothing
hr: Ništa

en: November
hr: Studeni

en: Object file
hr: Objektna datoteka

en: On Delete
hr: Kod brisanja

en: On Update
hr: Kod ažuriranja

en: On delete
hr: Kod brisanja

en: On update
hr: Kod ažuriranja

en: Open
hr: Otvori

en: Open a query file
hr: Otvori datoteku upita

en: Open file
hr: Otvori datoteku

en: Open query file
hr: Otvori datoteku upita

en: Open the pgAdmin III helpfile.
hr: Otvori pgAdmin III datoteku pomoći.

en: Operator Class
hr: Klasa Operatora

en: Operator Classes
hr: Klase Operatora

en: Operator classes
hr: Klase Operatora

en: Operator function
hr: Operatorske funkcije

en: Operators
hr: Operatori

en: Options
hr: Opcije

en: Options modifying Explain output
hr: Opcije mijenjaju izgled objašnjenja

en: Or
hr: Ili

en: Ordering
hr: Poredak

en: Out of Memory for cacheLinePool
hr: Nema memorije za cacheLinePool

en: Output
hr: Izlaz

en: Output function
hr: Izlazna funkcija

en: Owner
hr: Vlasnik

en: Package
hr: Paket

en: Parameter
hr: Parametar

en: Passed by Value?
hr: Prenešeno po vrijednosti?

en: Passed by value
hr: Prenešeno po vrijednosti

en: Password
hr: Lozinka

en: Password successfully changed!
hr: Lozinka uspješno promjenjena!

en: Passwords do not match!
hr: Lozinka ne odgovara!

en: Paste
hr: Nalijepi

en: Paste selected text from clipboard
hr: Nalijepi odabrani tekst iz clipboard-a

en: Path
hr: Staza

en: Please choose user language:
hr: Odaberite korisnički jezik:

en: Please enter function definition.
hr: Unesite definiciju funkcije.

en: Please enter function source code.
hr: Unesite izvorni kod funkcije.

en: Please select a datatype.
hr: Izaberite tip podataka.

en: Please select at an event.
hr: Izaberite događaj.

en: Please select base datatype.
hr: Izaberite tip podataka.

en: Please select language.
hr: Izaberite jezik.

en: Please select left or right datatype.
hr: Izaberite lijevi ili desni tip podatka.

en: Please select return type.
hr: Izaberite povratni tip podataka.

en: Please select state datatype.
hr: Izaberite tip podataka stanja.

en: Please select target datatype.
hr: Izaberite ciljni tip podataka.

en: Please specify a procedure.
hr: Navedite proceduru.

en: Please specify at least one action.
hr: Navedite najmanje jednu akciju.

en: Please specify at least two members.
hr: Navedite najmanje dva člana.

en: Please specify columns.
hr: Navedite stupce.

en: Please specify condition.
hr: Navedite uvjet.

en: Please specify conversion function.
hr: Navedite funkciju pretvorbe.

en: Please specify input conversion function.
hr: Navedite ulaznu funkciju pretvorbe.

en: Please specify internal storage length.
hr: Navedite internu dužinu spremišta.

en: Please specify language handler.
hr: Navedite rukovatelja jezikom.

en: Please specify name.
hr: Navedite ime.

en: Please specify object library.
hr: Navedite biblioteku objekta.

en: Please specify output conversion function.
hr: Navedite izlaznu funkciju pretvorbe.

en: Please specify source datatype.
hr: Navedite vrstu podataka za izvor

en: Please specify source encoding.
hr: Navedite vrstu enkodiranja za izvora

en: Please specify state function.
hr: Navedite funkciju stanja.

en: Please specify target encoding.
hr: Navedite vrstu enkodiranja cilja

en: Please specify trigger function.
hr: Navedite funkciju Okidača.

en: Please specify valid length.
hr: Navedite važeću dužinu.

en: Please specify valid numeric precision (0..
hr: Navedite numeričku preciznost (0..

en: Position
hr: Pozicija

en: PostgreSQL Description
hr: PostgreSQL opis

en: PostgreSQL Version
hr: PostgreSQL verzija

en: Precision
hr: Preciznost

en: Primary Key
hr: Primarni ključ.

en: Primary key
hr: Primarni ključ

en: Primary key?
hr: Primarni ključ?

en: Primary?
hr: Primarni?

en: Privileges
hr: Dopuštenja

en: Problem with resource
hr: Problem s resursima

en: Procedure
hr: Procedura

en: Properties
hr: Svojstva

en: Property
hr: Svojstvo

en: Public
hr: Javno

en: Published
hr: Objavljeno

en: Query
hr: Upit

en: Query &builder
hr: &Graditelj upita

en: Query files (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
hr: Datoteke upita (*.sql)|*.sql|Sve datoteke (*.*)|*.*

en: Query files (*.sql)|*.sql|UTF-8 query files (*.usql)|*.usql|All files (*.*)|*.*
hr: Datoteke upita (*.sql)|*.sql|UTF-8 datoteke upita (*.usql)|*.usql|All files (*.*)|*.*

en: Query is running.
hr: Upit se izvršava.

en: Query result with %d rows discarded.
hr: Odbačen rezultat upita od %d redaka.

en: Query result with %d rows will be returned.
hr: Rezultat upita od %d redaka će biti vraćen.

en: Query returned successfully with no result in %s ms.
hr: Upit je izvršen uspješno bez rezultata u %s ms.

en: Query tool
hr: Alat upita

en: Quit this program.
hr: Izlaz iz programa.

en: Quote char
hr: Znak navodnika

en: Quoting
hr: Stavljanje u navodnike

en: Re&fresh	F5
hr: Osvježi	F5

en: Re&load module
hr: Ponovno učitavanje modu&la

en: Reached end of the document
hr: Dosegnut kraj dokumenta

en: Read and write Unicode UTF-8 files
hr: Čitanje i pisanje UTF-8 datoteka

en: Ready.
hr: Spreman.

en: Redo
hr: Ponovi

en: Redo last action
hr: Ponovi zadnju akciju

en: Referenced
hr: Referenciran

en: References
hr: Referencira

en: Referencing
hr: Referenciranje

en: Refresh
hr: Osvježi

en: Refresh rate (seconds)
hr: Učestalost osvježavanja(sek)

en: Refresh the selected object.
hr: Osvježi izabrani objekt.

en: Refresh to count rows
hr: Osvježi do broja redaka

en: Refreshing %s...
hr: Osvježavanje %s...

en: Refreshing data, please wait.
hr: Osvježavanje podataka, pričekajte.

en: Reload
hr: Ponovno učitaj

en: Reload current page.
hr: Ponovno učitaj tekuću stranicu.

en: Reload library module which implements this function.
hr: Ponovno učitaj bibliotečni modul u kojem je ova funkcija.

en: Remove
hr: Ukloni

en: Restoring previous environment
hr: Restauriraj prethodnu okolinu

en: Restrict function
hr: Funkcija zabrane

en: Result type
hr: Rezultantni tip

en: Retrieving %s details
hr: Dohvaćam detalje - %s

en: Retrieving data: %d rows.
hr: Dohvaćam %d redak(a) podataka.

en: Retrieving server properties
hr: Dohvaćam svojstva servera

en: Return type
hr: Povratni tip

en: Returns a set?
hr: Vraća skup?

en: Returns set
hr: Vraća skup.

en: Right Sort operator
hr: Desni operator sortiranja

en: Right Table Columns
hr: Stupci desne tablice

en: Right sort op
hr: Desni operator sortiranja

en: Right type
hr: Desni tip

en: Row
hr: Redak

en: Row separator
hr: Separator retka

en: Row trigger
hr: Okidač za redak

en: Rows (counted)
hr: Reci (nastavak)

en: Rows (estimated)
hr: Redaka (procjena)

en: Rule
hr: Pravilo

en: Rules
hr: Pravila

en: Run
hr: Pokreni

en: SQL Help
hr: SQL pomoć

en: SQL Scripts (*.sql)|*.sql|All files (*.*)|*.*
hr: SQL Skripte (*.sql)|*.sql|Sve datoteke (*.*)|*.*

en: SQL editor
hr: SQL urednik

en: SQL query
hr: SQL upit

en: STABLE
hr: STABILNO

en: Saturday
hr: Subota

en: Save
hr: Spremi

en: Save &as...
hr: Spremi k&ao...

en: Save current file
hr: Spremi tekuću datoteku

en: Save file
hr: Spremi datoteku

en: Save file under new name
hr: Spremi datoteku sa novim imenom

en: Save history
hr: Spremi povijest

en: Save history of executed commands.
hr: Spremi povijest izvršenih komandi

en: Save query file as
hr: Spremi datoteku upita kao

en: Save the SQL definition of the selected object.
hr: Spremi SQL definiciju izabranog objekta.

en: Saved the changed row.
hr: Spremi izmjenjeni redak,

en: Schedule
hr: Raspored

en: Schedules
hr: Rasporedi

en: Schema
hr: Šema

en: Schemas
hr: Sheme

en: Security
hr: Sigurnost

en: Security of definer
hr: Definicija sigurnosti

en: Security of definer?
hr: Definicija sigurnosti?

en: Select &All
hr: Iz&aberi sve

en: Select export filename
hr: Izaberite ime izlazne datoteke

en: Select log file
hr: Izaberite log datoteku

en: Select output file
hr: Izaberite izlaznu datoteku

en: Select the level of detail to record in the logfile.
hr: Izaberite nivo detalja

en: Send Function
hr: Funkcija slanja

en: Send function
hr: Funkcija slanja

en: Sequence
hr: Slijed

en: Sequences
hr: Slijedovi

en: Server configuration
hr: Postavke poslužitelja

en: Servers
hr: Poslužitelji

en: Servers (%d)
hr: Poslužitelji (%d)

en: Show a tip of the day.
hr: Pokaži savjet dana.

en: Show about dialog.
hr: Pokaži O programu ... dijalog

en: Show object properties on double click in treeview?
hr: Pokazati svojstva objekta na dvostruki klik u drvetu?

en: Show options dialog.
hr: Pokaži dijalog s opcijama

en: Show or hide system objects.
hr: Pokaži ili sakrij sistemske objekte

en: Show users for privileges?
hr: Pokazati korisnike za zadano dopuštenje?

en: Size
hr: Veličina

en: Sleeping...
hr: Spavam...

en: Source
hr: Izvor

en: Source encoding
hr: Enkodiranje izvora

en: Source type
hr: Vrsta izvora

en: Start the query builder.
hr: Pokreni graditelja upita

en: State function
hr: Funkcija stanja

en: State type
hr: Tip stanja

en: Statistic
hr: Statistika

en: Statistics
hr: Statistike

en: Step
hr: Korak

en: Steps
hr: Koraci

en: Stop service
hr: Zaustavi servis

en: Stopping service
hr: Zaustavljam servis

en: Storage
hr: Spremište

en: Strict
hr: Strogo

en: Strict?
hr: Strogo?

en: Succeed
hr: Uspjelo

en: Successful
hr: Uspješno

en: Sunday
hr: Nedjelja

en: Superuser?
hr: Super korisnik?

en: Supports hash
hr: Podržava hash

en: Supports hash?
hr: Podržava hash?

en: Supports merge
hr: Podržava spajanje

en: Synonym
hr: Sinonim

en: System aggregate?
hr: Sistemski Agregat?

en: System cast?
hr: Sistemska dodjela tipa?

en: System column?
hr: Sistemski stupac?

en: System conversion?
hr: Sistemska Konverzija?

en: System database?
hr: Sistemska Baza podataka?

en: System domain?
hr: Sistemska Domena?

en: System foreign key?
hr: Sistemski Vanjski ključ?

en: System function?
hr: Sistemska Funkcija?

en: System index?
hr: Sistemski Indeks?

en: System language?
hr: Sistemski Jezik?

en: System operator class?
hr: Sistemska Klasa operatora?

en: System operator?
hr: Sistemski operator?

en: System rule?
hr: Sistemsko Pravilo?

en: System schema?
hr: Sistemska Šema?

en: System sequence?
hr: Sistemska Sekvencija?

en: System table?
hr: Sistemska Tablica?

en: System trigger?
hr: Sistemski Okidač?

en: System type?
hr: Sistemski Tip?

en: System view?
hr: Sistemski Pogled?

en: Table
hr: Tablica

en: Tables
hr: Tablice

en: Tables/Views
hr: Tablice/Pogledi

en: Target encoding
hr: Kodiranje cilja

en: Target type
hr: Ciljna vrsta

en: Template
hr: Predložak

en: The PostgreSQL server must be at least version %2.1f!
hr: PostgreSQL server mora biti najmanje verzije %2.1f!

en: The PostgreSQL server's version string.
hr: PostgreSQL verzija.

en: The PostgreSQL version number.
hr: PostgreSQL broj verzije.

en: The hostname or TCP/IP address of the server.
hr: Ime hosta ili TCP/IP adresa servera.

en: The initial database used when connecting to the server.
hr: Baza podataka korištena za prvotnu vezu sa serverom.

en: The last OID used by the server.
hr: Posljednji OID korišten na serveru.

en: The maximum of %ld rows is exceeded (total %ld).
hr: Maksimalni broj redaka (%ld) je premašen (ukupno %ld).

en: The password could not be changed!
hr: Lozinka se ne može promjeniti!

en: The port number the server is listening on.
hr: Port na kojem server sluša.

en: The text %s has changed.
hr: Tekst %s je promjenjen.

en: The text %s has changed.
    Do you want to save changes?
hr: Tekst %s je promjenjen.
    Želite li spremiti promjene?

en: The username used when connecting to the server.
hr: Korisničko ime korišteno za spajanje na server.

en: There is nothing in the SQL pane to save!
hr: U SQL pogledu nema ništa za spremiti!

en: There is unsaved data in a row.
    Do you want to store to the database?
hr: Postoje nespremjeni podaci.u retku.
    Spremiti u bazu poadataka ?

en: This query will return %d results.
    Load all results?
hr: Upit će vratiti %d rezultat(a).\ Da ih sve učitam?

en: This software is released under the Artistic License.
hr: Ovaj je program izdan pod Artistic Licencijom.

en: Time
hr: Vrijeme

en: Timestamp
hr: Vremenska oznaka

en: To
hr: Prema

en: Total %ld rows.
hr: Ukupno redaka %ld.

en: Total query runtime:
hr: Ukupno vrijeme upita:

en: Trigger
hr: Okidač

en: Trigger Function
hr: Funkcija Okidača

en: Trigger Functions
hr: Funkcije Okidača

en: Trigger function
hr: Funkcija Okidača

en: Triggers
hr: Okidači

en: Trusted
hr: Povjerljiv

en: Trusted?
hr: Povjerljiv?

en: Trying to drop system object
hr: Pokušaj brisanja sistemskog objekta

en: Tuesday
hr: Utorak

en: Type
hr: Vrsta

en: Types
hr: Vrste

en: Uncheck all
hr: Odznači sve

en: Undo
hr: Korak natrag

en: Undo change of data.
hr: Zanemari izmjene nad podacima.

en: Undo last action
hr: Poništi zadnju akciju

en: Unexpected empty cache line: dataSet already closed.
hr: Neočekivano prazan cache: dataSet je već zatvoren.

en: Unique
hr: Unikatan

en: Unique?
hr: Unikatni?

en: Unknown
hr: Nepoznato

en: Unknown find dialog event!
hr: Nepoznati događaj na dijalogu za pronalaženje teksta.

en: Unsaved data
hr: Nespremljeni podaci

en: Update catalogs?
hr: Želite li ažurirati kataloge?

en: Usage:
hr: Korištenje:

en: User
hr: Korisnik

en: User ID
hr: Korisnički ID

en: User Privileges
hr: Korisnička prava

en: User can create databases
hr: Korisnik može napraviti bazu podataka

en: User can create users
hr: Korisnik može napraviti novog korisnika

en: User language
hr: Korisnički jezik

en: User/Group
hr: Korisnik/Grupa

en: Username
hr: Korisničko ime

en: Users
hr: Korisnici

en: VACUUM options
hr: Opcije za VACUUM

en: Value
hr: Vrijednost

en: Variable
hr: Varijabla

en: Variable Name
hr: Ime varijable

en: Variable Value
hr: Vrijednost varijable

en: Variables
hr: Varijable

en: Verbose
hr: Opširno

en: Verbose messages
hr: Opširne poruke

en: Version number
hr: Broj verzije

en: Version string
hr: Tekst verzije

en: View
hr: Pogled

en: View &Data
hr: Pokaži po&datke

en: View Data
hr: Pokaži podatke

en: View the data in the selected object.
hr: Pokaži podatke odabranog objekta

en: Views
hr: Pogledi

en: Volatility
hr: Promjenjivost

en: WARNING:
hr: UPOZORENJE:

en: WARNING: %s
hr: UPOZORENJE: %s

en: Waiting for a target
hr: Čekaj metu

en: Waiting for target
hr: Čekam metu

en: Warning
hr: Upozorenje

en: Warning:
hr: Upozorenje:

en: Wednesday
hr: Srijeda

en: Week Days
hr: Vikendima

en: Weekdays
hr: Vikendi

en: Whole word
hr: Cijela riječ

en: Window?
hr: Prozor?

en: Writing data.
hr: Zapisujem podatke.

en: Yes
hr: Da

en: You cannot join on the asterisk.
hr: Ne možete načiniti vezu sa zvjezdicom.

en: You cannot leave both the column and expression blank.
    
    Click 'OK' to insert a default function into the expression.
hr: Ne možete ostaviti i stupac i izraz praznima.
    
    Kliknite na 'OK' da biste izrazu dodjelili podrazumjevanu funkciju.

en: You must add at least on column.
hr: Morate dodati barem jedan stupac.

en: You must select a server before changing your password!
hr: Morate odabrati server prije nego mjenjate lozinku!

en: You must select one column from the left table and one column from the right table.
hr: Morate odabrati jedan stupac iz lijeve i jedan iz desne tablice.

en: aborting.
hr: prekidam.

en: all columns
hr: svi stupci

en: allow
hr: dopusti

en: auto
hr: automatski

en: daily
hr: dnevno

en: disable
hr: onemogući

en: favourite
hr: omiljeno

en: internal
hr: interno

en: listens
hr: osluškuje

en: member
hr: član

en: member in
hr: član u

en: monthly
hr: mjesečno

en: no quoting
hr: bez navodnika

en: not encrypted
hr: nije kriptirano

en: not member
hr: nije član

en: not member in
hr: nije član u

en: only strings
hr: samo nizovi znakova

en: pgServer object didn't initialise because the user aborted.
hr: pgServer objekt se nije inicijalizirao jer je korisnik izvršio prekid.

en: ready
hr: spreman

en: repeat
hr: ponovi

en: unknown
hr: nepoznato

en: weekly
hr: tjedno

en: yearly
hr: godišnje
